Szkoła Podstawowa GES

Aby wyświetlić tę zawartość twoja przeglądarka musi obsługiwać pliki Flash noscript

2013.03.15

Spinning

Dnia 15 marca uczniowie klas IV - II G wyruszyli na rowerową „przejażdżkę” do Centrum Rekreacji City Zen AWF poznając tym samym jeden z rodzajów aktywności fizycznej jaką jest SPINNING. Rower stacjonarny, który jest nieodzownym atrybutem tego rodzaju zajęć, daje nam korzyść „przebierania” nogami w swoim tempie, w rytm szalonej muzyki, daje on jednak gwarancję tego, że wszyscy w tym samym momencie dojedziemy do mety. Unikając rywalizacji skupiamy się tylko na tym, aby ćwiczenia proponowane przez prowadzącego wpłynęły jak najkorzystniej na nasz organizm, wyzwalając przy okazji niezliczone pokłady adrenaliny i pozytywnej energii.

Zajęcia nasze poprowadził ekspert jazdy na rowerach wielokrotny Mistrz Polski, srebrny medalista Mistrzostw Europy, zdobywca Pucharu Świata Tomasz Schmidt.

Dowiedzieliśmy się, żeby zajęcia były jak najbardziej efektywne, wpływ mają następujące czynniki: regulacja wysokości siodełka, kierownicy, odległości siodełka od kierownicy, regulacja obciążenia i utrzymania tempa podyktowanego przez muzykę i instruktora. Istotne jest również dokładne przypięcie butów do pedałów, ponieważ jazda na tego typu rowerze polega zarówno na pchaniu jednego pedała i równoczesnym podciąganiu drugiego. Wiemy również, że w razie utraty kontroli nad „pojazdem” zalecane jest użycie hamulca awaryjnego.

Podczas 45 minutowych zajęć wielokrotnie zmienialiśmy tempo, obciążenie, jak i pozycję, na siedząco, na stojąco, z jedną ręką w górze lub z tyłu na plecach, dzięki temu angażowaliśmy różne partie mięśniowe. Pokonaliśmy „wjazd” pod górę jak również szybki „zjazd” w dół, a zajęcia upewniły nas w przekonaniu, że jazda na rowerze to nie tylko nudne kręcenie pedałami, ale również dobra zabawa, podczas której kształtujemy zarówno naszą sprawność fizyczną jak i charakter.

Mieszanka wysiłku i rytmów młodzieżowej muzyki wyzwoliła w nas spora dawkę adrenaliny i pozytywnego nastawienia jakże potrzebnego do kolejnych zajęć lekcyjnych, które czekały na nas w szkole.

Relacja fotograficzna

II MIKOŁAJKOWO

Sportowe Potyczki Klasowe

10-13 grudnia 2012r.

Rozgrywane po raz drugi w krótkiej historii istnienia szkoły Gaudium et Studium potyczki klasowe, adresowane dla całej społeczności uczniowskiej organizowane z okazji mikołajek, dobiegły końca. Jest nas coraz więcej i w tym roku na organizację całych zawodów trzeba było poświęcić aż 4 dni: poniedziałek przeznaczony był dla uczniów klas pierwszych, wtorek – uczniów zerówek oraz uczniów klas trzecich, środa – drugaki i czwartek uczniowie klas od czwartej do drugiej klasy gimnazjum.

Tegoroczne potyczki charakteryzowały dwa istotne elementy: po pierwsze – przyświecała nam wszystkich idea fair–play mówiąca o tym, że „każdy kibicuje każdemu”, po drugie – całe zawody rozgrywane były w formie wyścigu rzędów.

Realizacja obu założeń, podczas trwania całej imprezy, przebiegła wyśmienicie.

Wspaniały doping, wydobywany z roześmianych, rozemocjonowanych, radosnych gardeł wszystkich uczniów, rozbrzmiewał w każdym zakątku hali gimnastycznej. Konkurencje oraz liczba uczestników przypisanej danej konkurencji były tak pomyślane, aby uczniowie mogli wielokrotnie reprezentować swoją klasę, bądź jak to miało miejsce w przypadku starszaków, grupę do której zostali wylosowani. Zawody miały różnoraki charakter, w niektórych wyścigach potrzebna była szybkość, w innych praca zespołowa, a w jeszcze kolejnych i jedno i drugie. Uczniowie dawali sobie świetnie radę ze wszystkimi zadaniami, i ze wszystkich nawet tych najbardziej skomplikowanych wychodzili obronną ręką, z dumą kolekcjonując kolejne zdobywane punkty.

Gdyby nie to, że czas na rozegranie poszczególnych potyczek był ściśle ograniczony, mogłyby trwać w nieskończoność. Na nieustraszonych, niezwyciężonych bohaterów potyczek czekały oczywiście serdeczne gratulacje od współuczestników zawodów oraz tradycyjna czekoladowa słodycz ukryta w uczniowskich butach przez samego Mikołaja.

Relacja fotograficzna

Poprawny CSS! Valid XHTML 1.1